وبلاگ

سرور چیست

سرور چیست؟

امروز با شما هستیم با تعریف سرور ، سرور چیست و انواع مختلف سرورها پس با ما همراه باشید ، تعریف عمومی سرور معمولا از سمت افراد مختلف Server ، کامپیوتری مستقل (معمولا یک PC) می باشد که کامپیوترها و سخت افزارهای دیگر را متصل به شبکه را پشتیبانی کرده وخدمات مورد نیاز را به آنها ارائه می دهند.

به صورت کلی سرور Server برای ارائه خدمات به کاربران درون و برون سازمانی  نیاز به بستر شبکه دارد ، به طور مثال هنگام جستجوی یک عبارت در مرورگر وب، عبارت مورد نظر از طریق اینترنت ، به سرورهای ذخیره سازی صفحات وب فرستاده میشود.و نتیجه آن مجددا از طریق اینترنت ، به کامپیوتر مبدا بازمیگردد. در دنیای فناوری اطلاعات، مفهوم سرور کاربردهای بسیار زیادی دارد.

تعمیرات ماشین لباسشویی

به طوری که گاها محصولات متفاوتی مانند انواع سخت افزارها، نرم افزارها ویا حتی سیستم عامل ها ،نیز یک Server تلقی میی شوند ، تعریف تخصصی سرور در برنامه نویسی ( Client-Server ): در فناوری اطلاعات آی تی ، سرور برنامه ای در کامپیوتر است که خدماتی خاص را برای پاسخگویی به نرم افزارهای کاربر (Client Programs) فراهم می آورد ، چه به همان کامپیوتر، وچه به کامپیوترهای دیگر موجود در شبکه . بر این اساس، برنامه های موجود در یک شبکه به دو دسته تقسیم می شوند: ۱- برنامه سرور- Server Program – 2 – برنامه کلاینت- Client Program

تعریف نرم افزاری سرور چیست : در تعریف تئوریک، برنامه ای که به اشتراک گذاری منابع خود با یک یا چند برنامه دیگر بپردازد ، سرور نامیده می شود

تعریف سخت افزار سرور : از نظر سخت افزاری، سرور کامپیوتری است که در محیط شبکه به پشتیبانی از برنامه های نرم افزاری میپردازند ، یک سرور انحصاری (Dedicated Server) ، دارای ویژگی های خاص برای مدیریت محیط های شبکه وسیع میباشد. مانند CPU قدرتمندتر ، میزان RAM بالاتر، Power قویتر، امکانات اتصال به شبکه بیشتر و… . با این وجود، هر PC معمولی نیز قابلیت ایفای نقش سرور را دارا میباشد.

تبریک می گوئیم مقاله سرور چیست به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

No products in the cart.